Zajrzyj do Nas:

Background Image

Makijaż permanentny – fakty i mity

Makijaż permanentny – która z pań o nim nie słyszała? Jesteśmy przekonani, że każda już chociaż raz w swoim życiu zastanawiała się, czy warto z niego skorzystać. Istnieje jednak wiele faktów i mitów na temat tego zabiegu, dlatego nie każda z kobiet się na niego decyduje. Dlaczego?

Makijaż ten trzyma się znacznie dłużej niż zwyczajny. Pozwala na oszczędzenie czasu podczas szykowania się na uczelnię lub do pracy. Jest to po prostu bardzo wygodny, a perfekcyjnie wykonany, zapewnia maksimum satysfakcji.

Istnieje jednak wiele mitów na jego temat…

Faktycznie. Niektóre z nich są niezrozumiałe, inne jednak mają swoje podstawy, dlatego w tym wpisie rozjaśnimy nieco sytuację, związaną z makijażem permanentnym. Przede wszystkim nie jest to makijaż na całe życie, nie jest to tatuaż. Nie wstrzykuje się go pod skórę. Barwniki, owszem, lądują pod warstwą ciała, ale płytko. Nie jest to coś, co pozostanie z nami na zawsze, a zejdzie za jakiś czas. Również kreski, które się wykonuje tą techniką, będą ciemne, a nie jasne, jak uważają niektórzy internauci. Dzięki wysokiej jakości tuszu, kosmetyczna jest w stanie maksymalnie przyłożyć się do wykonywanej pracy. Ponadto absolutnie nie trzeba golić brwi przed zabiegiem. Owszem, przed zrobieniem tatuażu wygalane są tatuowane miejsca, jednak, jak wspominaliśmy, makijaż permanentny nie jest tatuażem.

Fakty na temat makijażu, które powinnaś znać

Potrzebna jest przed zabiegiem wizualizacja makijażu, która pozwoli ci stwierdzić, że takiego efektu właśnie oczekujesz. Ponadto taki zabieg może wykonać zarówno kosmetyczka, jak i chirurg plastyczny. Nie liczy się wiedza specjalistyczna, a umiejętność posługiwania się narzędziami oraz poczucie estetyki, które jest bardzo ważne, by po prostu nie przesadzić z makijażem. A czy można przesadzić? Jak najbardziej – wystarczy, że nasze brwi będą nieco większe, niż w założeniu miały być. Bez wizualizacji katastrofa gotowa. A po co nam ona? Lepiej cieszyć się perfekcyjnym zabiegiem, wykonanym przez specjalistkę.

Redakcja

biuro@targethouse.pl

No Comments

Napisz komentarz

You dont have permission to register

Password reset link will be sent to your email